Правила поведінки здобувачів освіти

Date: 21 липня 2020 о 18:18, Refreshed 24 лютого 2021 о 00:10

Правила поведінки учасників освітнього процесу

Красилівського НВК «Гімназія та ЗОШ І ступеня»

Ми – у безпеці

• Цькування, бійки, залякування, лихослів’я над людиною є неприпустимими формами поведінки у школі та за ї межами.
  • Учень, який став очевидцем (учасником) нещасного випадку, конфліктної чи надзвичайної ситуації, негайно повідомляє про це вчителя, класного керівника.
  • Учні особливо уважні під час руху сходами. При пересуванні тримаються правого боку; не штовхають одне одного, не  створюють конфліктні ситуації.
  • Школа – це територія, на якій не місце будь-яким видам зброї, ножам, вибуховим, вогненебезпечним речовинам, алкогольним напоям, цигаркам, наркотикам, токсичним речовинам.
  • У разі погіршення стану здоров'я, виникнення непередбачених обставин учень залишає навчальний заклад лише з відома класного керівника або медичної сестри (попередньо узгодивши з батьками).
  • Учні дотримуються  правил дорожнього руху та поведінки в міському транспорті, громадських місцях.

Ми – ввічливі

• Учні школи  дотримуються  мовного  етикету, ввічливо розмовляють.
  • Учні уважно слухають вчителя.
  • Учні поводяться гідно та поважають честь і гідність людей, які знаходяться поруч.
  • Учні  піклуються про те, що їх оточує ( навчальні кабінети, книги, меблі), дбають про чистоту та порядок на території школи.
  • Учні, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку, речі, здають  черговому, який знаходиться на першому поверсі школи, черговому вчителю, класному керівнику або шкільній адміністрації.

Ми – старанні і наполегливі у навчанні

• Учень приходить до школи за 10-15хвилин до початку навчальних занять, займає своє робоче місце, готує все необхідне навчальне приладдя до уроку.
  • Учні не запізнюються на уроки без поважних причин.
  • На уроці учень має  необхідні підручники, зошити, щоденник ,навчальне приладдя, виконують вимоги вчителя.
  • Коли вчитель входить в клас, учні встають, вітаючи вчителя. Так само учні вітають будь-якого дорослого, який увійшов до класу під час занять.
  • Під час уроку учні  не ходять по класу без дозволу вчителя, не розмовляють,  не кричать, не  відволікаються і не відволікають інших товаришів від занять розмовами, іграми та іншими справами, що не стосуються уроку.
  • Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він просить дозволу у вчителя.
  • Під час відповіді на запитання вчителя учень відповідає голосно, виразно, зрозуміло.
  • Якщо учень хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, то він піднімає руку.
  • Учні  знають і дотримуються правил техніки безпеки як під час уроків, так і після їх закінчення.
  • На уроці учні чують вчителя, виконують його вимоги.
  • Учні старанно виконують домашні завдання.
  • У разі пропуску навчальних занять учні подають  класному керівнику довідку від лікаря чи записку від батьків із зазначенням причини пропуску.
  • Для занять на уроці фізичної культури учні  мають спортивний одяг та спортивне взуття, на уроці трудового навчання - відповідний робочий одяг (халат, косинку, фартух тощо).
  • Без дозволу педагогів або медичної сестри (за узгодженням з батьками) учень не йде зі школи в урочний час.

Ми – на перервах

Під час перерви учні:

• підтримують чистоту і порядок на своєму робочому місці;
  • виходять  з класу, якщо попросить вчитель;
  • виконують вимоги чергового вчителя по поверху;
  • при зустрічі з вчителями, батьками, дорослими відвідувачами школи учні вітаються і звільняють дорогу;
  • не  вживають непристойні вирази і жести, не шумлять, не заважають  відпочивати іншим;
  • не бігають по школі, по сходах,  не  грають в м’яча у класі, коридорах та інших місцях, які не пристосовані для ігор;
  • не штовхають один одного, не  граються в небезпечні ігри, не кидаються портфелями та іншими предметами, не  застосовують фізичну силу;
  • не  відкривають вікна без дозволу, не сидять  на підвіконнях.
  • На перервах школярі звертаються до класного керівника або чергового вчителя за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

​​Ми – у їдальні

Під час харчування в їдальні учні:

• дотримуються хороших манер;
  • шанобливо ставляться до працівників їдальні;
  • приходять в їдальню після закінчення уроку;
  • дотримуються черги при отриманні їжі;
  • розмовляють під час прийому неголосно;
  • не турбують тих, хто їсть  поряд;
  • самі прибирають посуд зі столу після вживання їжі;
  • дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні;
  • не заходять в їдальню у верхньому одязі.