Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Новини бібліотеки

Дата: 21 січня 2020 о 19:02, Оновлено 8 січня о 17:54

До ювілеїв Василя Симоненка та Миколи Сома (03.01.2025)

5 січня – ювілейний день народження Миколи Даниловича Сома, 8 січня – Василя Андрійовича Симоненка. У ці дні ми вшановуємо пам’ять поетів-шістдесятників, яких доля звела у роки студентства, які товаришували, у яких часом були непрості стосунки, але які залишили нам свій безцінний творчий спадок, можливо, і не співвимірний, як дати їх народження, як тривалість життєвого шляху кожного. Яскрава зірка життя Василя Симоненка погасла ще у 1963-му, однак і через нашарування десятиліть, через зріз епох його творчість не потьмарилася, а навпаки, мов те джерело живить нині сущих любов’ю до України, постачає у наші душі високої проби почуття патріотизму. Пісні на його слова багато співвітчизників вважають народними. Вшановуючи поетів з нагоди їх 90-річчя, ми в жодному разі не намагаємося якимось чином прирівняти їх. Вони зайняли кожен своє місце і в українській літературі і в наших серцях.

Нам відомо, що Василь Симоненко почав писати вірші у студентські роки. Визнання до поета прийшло посмертно, бо за життя видано лише збірку лірики “Тиша і грім” (1962) і казку для дітей “Цар Плаксій та Лоскотон”. Його вірші, які допускалися до друку, коригувалися. Сам письменник про свій поетичний стиль говорив: “Є в мені щось від діда Тараса і прадіда Сковороди”. Уже в ті роки набули великої популярності самвидавні збірки Василя Симоненка. Саме вони поклали початок українському рухові опору 1960-70-х pоків.

У ніч проти 14 грудня 1963 року у неповні 29 років поет помер у черкаськiй лiкарнi. Під час похорону до рук друзів поета потрапляють його щоденники й архів. Однак після цього Симоненка в Україні не видаватимуть 15 років.

Його вірші надзвичайно пророчі. Як болісно прочитується нам сьогодні вірш, написаний у 1961-му «Баба Онися».

Їхні вірші – це не просто слова, а частинка нашої історії, нашої душі. Давайте ж берегти цю спадщину і передавати її наступним поколінням. Вічна і світла пам’ять!

Ювілей майстринь слова української літератури (01.01.2025)

75 років виповнюється письменниці, перекладачці, літературній редакторці Галині Миколаївні Кирпі (1950). У дитинстві мріяла бути бібліотекарем. Відома як авторка поетичних книжок «День народження грому», «Гостини», «Слон мандрує до мами», збірок ліричних новел «Катруся з роду Чимчиків», віршів та оповідань «Чарівний вузлик», народознавчої книжки для дітей «Забавлянки мами Мар’янки» та ін. Також Галина Кирпа є авторкою шкільних читанок та посібників.

75 років виповнюється Надії Павлівні Гуменюк (1950) - письменниці, журналістці, лауреатці премії КМУ імені Лесі Українки. Авторка поетичних збірок «Країна світла», «Аркан для ластівки», «На терезах осені»; романів «Енна», «Дожити до весни»; «Квіти на снігу», «Плач пересмішниці», «Та, що ламає вітер», «І дощ не змиє всі сліди» та ін. Дружина відомого волинського письменника Володимира Лиса.

Трохи історії щодо святкування Нового року (30.12.2024)

В Україні новорічне свято було одним з найважливіших і найулюбленіших подій у році. Раніше Новий рік святкували 1 березня, адже весна завжди асоціюється з початком робіт на землі і зародженням нового життя.

На честь весняного Нового року в кожній родині накривали святковий стіл і за допомогою пісень і танців раділи, що зима пішла. А ще співали знаменитого на весь світ «Щедрика» - «Щедрик, щедрик, щедрівочка, прилетіла ластівочка…»

1 січня Новий рік стали відзначати в 1700 році. Саме з того часу, українці почали прикрашати ялинку, проводити веселі свята й маскаради, дарувати подарунки. Спочатку на ялинки замість іграшок чіпляли плоди: яблука, як символ родючості; горіхи; яйця, як символ постійного життя, гармонії і благополуччя.

У XVII ст. прикрашали різдвяне дерево фігурками й вирізаними з кольорового паперу квітами, яблуками, вафлями, позолоченими дрібничками, цукром.

В Україні звичай ставити ялинку на новорічні свята запозичили із Західної Європи.

До 1917 року Новий рік мало хто святкував. Основними зимовими святами українців були Різдво (25 грудня), Маланки (31 грудня) та День Святого Василя (1 січня), оскільки всі люди були віруючими.

На почесному місці ставили прообраз сучасної ялинки – солом’яного дідуха. Цей оберіг виготовляли з останніх снопів пшениці, жита чи вівса, зібраних на своєму полі.

Головним новорічним святом українців було Різдво 25 грудня. Хлопці й дівчата ввечері 24 грудня колядували та водили «козу».

Ранок 25 грудня починається з того, що люди вітають один одного фразою «Христос народився!» і відповіддю «Славімо Його!»

Наші бабусі вірили, що новорічна ніч особлива в усіх відношеннях. В цей день Бог ніби відкриває небесні ворота і чує всі прохання, звернені до нього. Також 31 грудня господині влаштовували багату сімейну вечерю, яку до цих пір називають Щедрою.

У цей святковий вечір українці щедрували та «водили Маланку», а 1 січня засівали «На щастя, на здоров’я, з Новим роком!»

Крім того, в новорічну ніч молоді жінки і дівчата любили ворожити. Гадали на картах і книгах, сіні, погоді за вікном, сірниках, нитках і інших предметах.

Як святкують Новий рік в Україні зараз? На Новий рік прийнято збиратися всією сім'єю за святковим столом, прикрашати будинок і дарувати подарунки.

У сучасного Святого Миколая справ на Новорічні та Різдвяні свята дуууже багато: 

6 грудня, у день Святого Миколая діти отримують смаколики під подушку; 

на Різдво (25 грудня) та на Новий рік (1 січня) Святий Миколай приносить подарунки дітям під ялинку. 

А як на рахунок діда Мороза, якого всі так колись чекали? Сьогодні ще мало хто знає, що справжній дід Мороз був зовсім не добрий, а навпаки – злий і жорстокий.

Величезний злий дід, що виморожував людей, худобу та заготовлені припаси. А щоб його удобрити, йому приносили жертву, іноді навіть людську. Це опис стародавнього міфічного персонажа, який уособлює зиму та лютий холод. Він мав різні імена: Трескун, Студенець, Карачун, Зимник і, звичайно, Мороз.

Ми всі знаємо Діда Мороза, як доброго дідуся, що приносить подарунки під ялинку. Але, насправді, від Мороза взяли лише назву, а ось ОБРАЗ доброго діда – від Святого Миколая. І якщо взяти європейську назву Санта Клаус – це у перекладі означає «Святий Миколай».

Отак усе просто. Святий Миколай приходив разом із Ангелами, а довкола Діда Мороза збігаються лісові звірята, а поряд – онука Снігуронька. З’являється він уперше наприкінці 30-х років ХХ ст. у росії, тому українським Діда Мороза назвати складно.

24 грудня - Святий вечір (Навечір'я Різдва Христового) (23.12.2024)

24 грудня (до 2022 року - 6 січня), у переддень Різдва, християни всього світу збираються в родинному колі за Святою вечерею.

Цей день є дуже значущим для вірян, адже саме в ніч на 25 грудня (до 2022 року - 7 січня) з’явився на світ Ісус Христос і розпочалось сучасне літочислення.

Римо-Католицька Церква, більшість протестанських і православних церков, включаючи Константинопольску (крім Афона), Антиохійську, Олександрійську, Кіпрську, Болгарську, Румунську й Грецьку святкують Різдво в ніч з 24 на 25 грудня, за Григоріанським чи Новоюліанським календарем.

Дідух, павук, звіздар: Навчаємо учнів стародавніх традицій Різдва… більше тут

Бібліотечний урок подорож (16.12.2024)

Пропонуємо вам до перегляду онлайн-урок "Історія виникнення бібліотек", який підготували працівники Бібліотеки ВСП Індустріального фахового коледжу КНУ.

https://www.youtube.com/watch?v=S8_WG7EbNV8&t=31s

Вікенд у бібліотеці ''Пізнаємо світ разом з книгою'' (12.12.2024)

Вікенд у бібліотеці ''Пізнаємо світ разом з книгою'' чекав сьогодні на здобувачів освіти 6 - А класу, які завітали до бібліотеки Красилівського ліцею.  Працюючи в групах шестикласники познайомилися із посібниками, що допоможуть їм розвинути світогляд, підвищити рівень загальної культури, а також  урізноманітнити навчальний процес. На завершення зустрічі здобувачі освіти прийшли до висновку що книги - це добрі друзі і порадники. Вашій увазі презентація.

Енциклопедія про Антарктику українською мовою (10.12.2024)

Раді повідомити, що перша масштабна енциклопедія про Антарктику українською мовою доступна у програмі mozaBook й на освітньому сайті ua.mozaweb.com. Наша команда долучилася до збагачення інтерактивом книги, з якою варто ознайомити учнів. Тепер у виданні є додаткові інструменти візуалізації кожного розділу: 3D-сцени, галереї, покликання на відео, інші посібники тощо.

А на блозі для вас свіжа публікація "Грудень 2024. Нові Цифрові уроки та 3D-сцени у mozaBook". Приємного читання й застосування під час навчання.

Казковий калейдоскоп «Читання - це сила читання - це клас воно об'єднує нас» (06.12.2024)

Сьогодні казковий калейдоскоп «Читання - це сила читання - це клас воно об'єднує нас» продовжив заходи Національного тижня дитячого читання, який проходить під гаслом ''Світло історій''. Цікавий світ казок чекав на відвідувачів бібліотеки Красилівського ліцею адже завідувачка бібліотеки Ніна Іванівна  Українець підготувала казковий калейдоскоп щоб відвідувачі бібліотеки могли відволіктися від метушливої реальності та зануритися у чарівний світ казки. Для здобувачів освіти 5 - А класу які завітали із класним керівником  Г. О. Данилюк, а також для першокласників, які завітали з першою вчителькою Л. К. Славецькою. Діти прослухали аудіоказки, провели їх обговорення, задавали запитання, та отримували відповіді на них, виконували цікаві творчі завдання і звичайно читали казки тому що казки - це глибокі та мудрі книги життя. Цікаво та змістовно пройшов  казковий калейдоскоп. Вашій увазі презентація

Казпотерапія  «Є на світі казкова країна» (05.12.2024)

Під гаслом ''Світло історій'' триває Національний тиждень читання. У бібліотеці - це час яскравих подій творчих активностей і чудова нагода залучити дітей до  книги та відкрити чарівний світ літератури. 5 грудня  проведено казкотерапію ''Є на світі казкова країна '' для здобувачів освіти   4- го класу , які завітали до бібліотеки Красилівського ліцею з вчителями  О. І. Гордою та Л. І. Дрозд. Діти з цікавістю прослухали казку ''Святий Миколай і Михайликове Диво'', а потім ставили запитання і обговорювали який світ вони побудували б за допомогою казкових героїв. Познайомилися із новими книгами які надійшли до бібліотеки. З великим задоволенням здобувачі освіти презентували свої малюнки, які вони намалювали до улюблених казок. На завершення зустрічі всі прийшли до висновку, що книжкові історії справді можуть дарувати світло кожній дитині і навіть дорослому серцю. Вашій увазі презентація.

Літературні посиденьки  «Зима прийшла стільки свят принесла». (04.12.2024)

До Національного тижня читання, який проходить під гаслом ''Світло історій'' долучилися здобувачі освіти 3 класу з класним керівником Н. І. Нагорною. Наталя Іллівна розповіла дітям про зимові свята обряди та традиції які їх супроводжують. Третьокласники з цікавістю прослухали казку ''Різдвяна рукавичка'' І. Малковича, яка навчає дітей цінувати дружбу співчуття та турботу один до одного, а ще поважати різноманітність та індивідуальність інших людей та тварин. Час зимових свят для дітей стає періодом відкриття чарівних історій, де оживають казкові герої та захопливі пригоди, що пробуджують віру в добро та чудеса. Завідувачка бібліотеки Ніна Іванівна познайомила дітей з літературою на зимову тематику, де діти знайшли  колядки та щедрівки, а також пригадали ті які вони вже добре знають. Це історії, які несуть світло в найтемніші дні року. Сьогодні у темний період нашої історії спільне читання та прослуховування дитячих книжок дарує необхідні тепло і надію на краще. Тиждень дитячого читання покликаний підкреслити важливість дитячої літератури, читання, створення затишку за допомогою книжок, читання для задоволення. Вашій увазі презентація

Григорій Савич Сковорода - 302 роки з дня народження (03.12. 2024)

Григорій Сковорода - це втілення духу і мудрості України. Його можна назвати нашим Першорозумом, учителем істини і духовного життя. Сковорода - реальна і містична фігура, праведна і мудра, він - народний улюбленець.

4 листопада 2020 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про відзначення 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди».

Ювілей великого філософа, просвітителя-гуманіста, педагога, поета, композитора, музиканта, культурно-освітнього подвижника відзначали 3 грудня 2022 року.

Григорій Сковорода народився взимку 1722 р. у козацькому селі Чорнухи Лубенського полку на Полтавщині. Мандрівний філософ, автор геніальних творів і цитат, залишив нащадкам феноменальну духовно-педагогічну спадщину. 

 Той, у кого «совість, як чистий кришталь» і сьогодні веде з нами діалог про сенс життя, духовне й мирське, призначення людини, про правду, багатство і беззаконня. 

Григорія Сковороду можна багато разів перечитувати, у його творах прості відповіді на складні питання. Тож він завжди актуальний.

Час поставив Григорія Сковороду поряд із геніями людства, а прихильників його мудрості зібрав у благословенне коло сковородинців, аби ми не лише зберігали, а й вивчали, популяризували унікальну творчу спадщину видатного філософа.

Національний тиждень дитячого читання 2024 (02.12.2024)

Український інститут книги анонсував Національний тиждень дитячого читання

2 грудня розпочинає Національний тиждень дитячого читання, який проходитиме під гаслом «Світло історій». Долучайтеся до передріздвяного свята історій, які надихають, об'єднують і дарують тепло!

Для дітей час зимових свят стає періодом відкриття чарівних історій, де оживають казкові герої та захопливі пригоди, що пробуджують віру в добро й чудеса. А для дорослих читачів цей період асоціюється з перечитуванням улюблених книжок, знайомих з дитячих років. Це історії, які несуть світло в найтемніші дні року. А сьогодні, у темний період нашої історії, спільне сімейне читання дитячих книжок дарує необхідні надію й тепло. Щорічне занурення в знайомі сюжети й повернення до улюблених героїв має терапевтичний ефект. Це поновлює відчуття стабільності, таке необхідне під час війни.  

Тиждень дитячої літератури покликаний підкреслити важливість дитячої літератури, практики родинного читання, створення затишку за допомогою книжок, читання для задоволення. 

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом. (29.11.2024)

Все, що потрібно знати про ВІЛ/СНІД

ВІЛ, СНІД – два слова, які час від часу нам зустрічаються на біл-бордах та у пресі, їх чути по радіо чи з екранів телебачення. Проте ми думаємо над їх значенням і серйозністю. Багато з нас не усвідомлюють, що ж таке ВІЛ/СНІД, як ця інфекція впливу на наше життя та яку загрозу несе. Здається, що це все дуже далеко і нас зовсім не стосується. «Зі мною цього точно не трапиться», - так думаємо про всі серйозні проблеми, допоки не захворіємо ми самі чи хтось із наших близьких.

Так що ж таке ВІЛ/СНІД?

ВІЛ – вірус імунної недостатності людини – руйнує імунну систему організму людини, тим самим знижуючи його можливість оперувати інфекціями та хворобами.

СНІД – синдром набутого імунодефіциту людини, що викликає ВІЛ і є його пізньою стадією. На СНІ є невиліковною хворобою та, у сьогоденні смертельне лікування, закінчення хворого.

Яким чином можна інфікувати?

ВІЛ поширений у країнах усіх континентів. В Україні з ВІЛ-інфекцією живе близько 240 і тільки кожен інший знає про свій тисяча людей. ВІЛ може ховатися в організмі багатьох років без видимих ​​симптомів, і єдиним способом виявити його є тестування на ВІЛ.

Як запобігти інфікування
Немає жодної вакцини, яка б вберегти від інфікування. Тому ти маєш усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, та самому потурбуватися про себе і звести до мінімуму ризику інфікування.
Ось що ти можеш зробити:
• Почніть з того, щоб дізнатися якомога більше фактів про ВІЛ/СНІД. Не даремно кажуть, що попереджений – значить озброєний.
• Практичний безпечний секс – використовуйте резервний засіб для кожного контакту. Однак пам’ятайте, що презерватив не дає 100% гарантії. Переконаний у тому, що ризик пошкодження відсутній, допоможе лише спеціальне медичне обстеження вас і вашого партнера.
• Утримайтеся від випадкових сексуальних контактів.
• Використовуй лише одноразові шприци та голки. Слідкуй за тим, щоб медпрацівник, який тебе обслуговує, розкриває при тобі одноразові латексні рукавички та шприци.
• Єдиних контактів із чужою кров'ю.
• Не користуйся послугами неперевірених майстрів, особливо тих, що працюють на дому. Це пірсингу, манікюру, татуювань та навіть стрижок. Усі маніпуляції зі шкірою та потребою повинні проходити лише стерильними інструментами. Вдома часто немає можливості належного знезараження інструментів.
• Будь чесним із собою. Помилки трапляються. Якщо ти ризикуєш, що потрапив ризиковану зону – пройди тест на ВІЛ. Від моменту інфікування до того, коли вірус можна виявити в часі крові може пройти 1,5-3 місяці. Це залежить від особливостей шкіри. Тому необхідно пройти тестування, а потім повторити через три місяці. Дослідження можна зробити в поліклініці за місцем проживання, звернувшись до лікаря-інфекціоніста, в регіональному (місцевому центрі СНІДу) або в кабінеті анонімного обстеження.
• Веди здоровий спосіб життя – правильне харчування, фізична активність, відмова від куріння, алкоголю та наркотиків, а також лікування депресії здоров’я підтримують здоров’я в належному стані.

Незалежно від свого ВІЛ-статусу пам’ятай, що ти – людина. Стався з повагою до себе та оточуючих. Турбуйся про себе та своє здоров'я та уникай ризикованих ситуацій.

Читання - стратегічне завдання бібліотеки (04.11.2024.)

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2024

З 1 по 31 жовтня 2024 року в усіх навчальних закладах середньої освіти під гаслом «Читання - стратегічне завдання бібліотеки» пройшов Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Бібліотека Красилівського ліцею також під‘єдналась . Вашій увазі відеозвіт https://www.youtube.com/watch?v=n0TFwQzCP9c

Бесіда ''Країна мовних цікавинок'' (25.10.2024)

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2024

До бібліотеки Красилівського ліцею завітали здобувачі освіти 3 класу з класним керівником Н. І. Нагорною на бесіду ''Країна мовних цікавинок'', яка проведена в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 2024, та приурочена Дню української писемності та мови який відзначаємо 27 жовтня. Третьокласники та третьокласниці дізналися, що українська мова рідна, модна,  багата, м'яка, унікальна ,  а ще ми відзначили л, що це свято відзначається в Україні, у день вшанування пам'яті преподобного Нестора Літописця. Діти також знайомились з книгами, виконували творчі завдання. Вашій увазі презентація

День бібліотворчості «Від книжки до творчості» (24.10.2024)

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2024

Під час проведення Всеукраїнського  місячника шкільних бібліотек 2024, який проходить під гаслом ''Читаюча шкільна родина стратегічне - завдання бібліотеки'' лідери учнівського самоврядування Красилівського ліцею систематично готували рекламно-іміджеву продукцію для популяризації читання. Виготовляли листівки, витинанки, колажі присвячені Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек. Ваші увазі презентація.

''Літературні посиденьки'' (24.10.2024)

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2024

Здобувачі освіти 11- В класу з вчителькою М. А. Зубчук завітали до бібліотеки Красилівського ліцею на ''Літературні посиденьки'', які проходили в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 2024. Увесь цивілізований світ рухається і швидко змінюється. Усі освічені культурні люди розуміють, що без книжки  і читання немає а ні окремої особистості, а ні держави. Книжки та читання також є запорукою людяності, порозуміння та миру на землі. Той, хто хоче знайти своє місце в стрімкому XXI столітті, відчувати себе повноправним громадянином України та світу, має навчитись не тільки читати, а й учитуватися в текст, не просто знаходити інформацію, а й оперувати нею, аналізувати, порівнювати, критично оцінювати, мати власну думку, творчо сприймати. І сьогодні  це все робили одинадцятикласники та одинадцятикласниці, читаючи поезію сучасних поетів. Вони, люди нового покоління мислять і мріють, ставлять перед собою завдання і виконують їх, вони  прагнуть вільно спілкуватися з представниками інших країн і водночас люблять своє, українське, нашу мову й культуру, які ми маємо зберегти як дорогоцінний скарб.

Вашій увазі презентація

Екскурсія '' Бібліотека - твоя територія'' (23.10.2024)

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2024

На екскурсію '' Бібліотека - твоя територія'' завітали першокласники з класним керівником Л. К. Славецькою. Сьогодні діти дізнались, що бібліотека - це приміщення де живуть книги, про правила користування бібліотекою, бібліотечні таємниці, про правила поводження з книгою, про бібліотекаря та читачів, про правила читання, про книжкові розваги, а також познайомилися із книгами які їм сподобались. Вашій увазі презентація.

Години шани ''Збережемо пам'ять про героїв'' (22.10.2024)

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2024

На години шани ''Збережемо пам'ять про героїв'', які проведені в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 2024, до бібліотеки Красилівського ліцею завітали здобувачі освіти 10 -Д та 11- Г класів. Щодня ми, мирні громадяни, дякуємо тим, хто зі зброєю в руках став на захист рідної України у цей надскладний час загарбницького вторгнення московитів на нашу землю. Кожен з нас щиросердечно вдячний захисникам нашої держави, які всіма можливими силами, ризикуючи власним життям, відстоюють суверенітет і територіальну цілісність нашої України, існування української нації та життя кожного громадянина нашої держави. Представники нашої громади також зі зброєю в руках захищають рідну землю від ворога і, на жаль, серед них є ті, хто загинув на полі бою цієї війни. Усі наші воїни бійці - з великим серцем і хороброю душею. допоки ми пам'ятаємо про їхній внесок у наближення перемоги ціною власного життя, доти пам'ять та слава про них житиме вічно. Прийде перемога і згине навіки ворожий народ. Безіменний, безликий. Гонимий він світом буде звідусюди. І з часом, такого народу не буде. Бо хто йде з війною на вільну країну той сам від ненависті свої загине... Вашій увазі презентація.

Літературна мозаїка «Моє книжкове дозвілля» (21.10.2024)

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2024

Чи варто говорити сьогодні про важливість читання в житті людини? Варто, відповіли здобувачі освіти 11- Е класу, які сьогодні з класним керівником М. А. Зубчук під’ єднались до заходів які проходять в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 2024, і складали літературну мозаїку ''Моє книжкове дозвілля''. Більшість старшокласників та старшокласниць погоджується, що читати якомога більше при будь-якій можливості, потрібно. І не важливо що це буде: фантастика, роман, класика, історія, наукова література. Розвиватися, відкривати для себе нові речі, дізнаватися невідомі факти і дивувати ними інших. Адже це так здорово!

До бібліотеки також завітали здобувачі освіти  2 класу з вчителькою Л. І. Дрозд на годину спілкування ''Вчимося любити книжки: кожна книжка - це світ, який чекає на нас''. Ніна Іванівна познайомила дітей із структурою книги її складовими частинами, розповіла, як вибирати книгу в бібліотеці використовуючи найважливіші її елементи. Говорили, як потрібно вести себе в бібліотеці та поводитися з книжкам. Вашій увазі презентація

Година спілкування ''Чарівний світ дитячих книг'' (18.10.2024)

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2024

Під час години спілкування ''Чарівний світ дитячих книг'', яка проведена в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 2024, здобувачі освіти 6-Б класу поринули у чарівний дитячої літератури де на них чекали цікаві пригоди яскраві персонажі, які вміють долати і досягати поставленої мети. Шестикласники та шестикласниці розповідали про свої улюблені книги та  улюблених героїв,  які вміють долати перешкоди і досягати поставленої мети. Діти розповідали чому їм сподобались ці герої і як вони допомагають полюбити світ в якому ми живемо, а ще навчають нас людяності та добра, познайомились із книгами ювілярами для дітей 2024 року. Діти розповіли що вони також користуються електронними бібліотеками в широкому просторі Інтернету для того щоб знайти і почитати цікаві для них книги. Відвідувачі сьогоднішнього заходу погодились, що книги  довкола нас. Це наші добрі друзі і порадники. Вашій увазі презентація

Літературна мозаїка ''Нас єднає читання'' (17.10.2024)

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2024

Бібліотека - це місце, де панує світ цікавих книг і креативна атмосфера, у цьому сьогодні переконались здобувачі освіти 11-Д з вчителькою Л. В. Гарник, 10 - Б з класним керівником І.В  Марухіною, та 3 клас  з класним керівником Н. І. Нагорною., які приймали участь у літературній мозаїці ''Нас єднає читання'', що проходить у рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 2024. У в бібліотеці кожен може проявити та розкрити свої таланти через уяву та фантазію, показати свої творчі можливості тим самим поглиблюючи себе у світ літератури, мистецтва, саморозвитку, цьому сприяє комфортний простір  бібліотеки для книголюбів. Під час літературної мозаїки  відвідувачі бібліотеки складали літературну мозаїку за допомогою книг, ігор та творчих завдань,  що нам вдалося змістовно та пізнавально. Учасники заходу погоджуються, що читання стає основою освіти і провідним умінням для  самоосвіти упродовж усього життя. Сьогодні також читачі знайшли свої книги які шукали давно. А книголюби порадили, що ''Книжечки - це мандаринки для розуму''. Також у нас відбувся читацький марафон вчителі і діти читають разом. Вашій увазі презентація.

Вікенд у бібліотеці ''Пізнаємо світ разом з книгами'' (16.10.2024)

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2024

Здобувачі освіти 5 -Б  класу з вчителькою Г. В. Ополянчук та 8 - Б класів з вчителькою О. І. Ковальчук Красилівського ліцею сьогодні завітали на вікенд у бібліотеку ''Пізнаємо світ разом з книгами'', який відбувся в рамках Всеукраїнського  місячника шкільних бібліотек. Бібліотечний вікенд продемонстрував, що бібліотека - це місце, де панує світ цікавих книг, і креативна атмосфера де кожна дитина може проявити та розкрити свої таланти через уяву та фантазію, показати свої творчі можливості. Зустріч під осінньою парасолькою принесла багато емоцій та задоволень. Цікавою та змістовною була маленька дискусія про книги та читання. Під час якої Олена Іванівна зачитала вірш Дмитра Павличка ''У книги люди, наче бджоли в соти,..''. Простір натхнення запропонований тим хто мав бажання  спробувати власні сили, та насолоджуватись творчістю, також приніс свої результати. Бібліотечний вікенд вдався змістовним і пізнавальним , тому що інтелектуальна скарбниця наших здобувачів освіти поповнилася новими знаннями про літературу та читання. Вашій увазі презентація.

Нобеля з літератури отримала письменниця Хан Ган. Чим вражають її твори (11.10.2024)

Нобелівську премію з літератури 2024 року присудили південнокорейській письменниці Хан Ган "за напружену поетичну прозу, яка протистоїть історичним травмам".

У своїй творчості Хан Ган вивчає історичні травми та невидимі набори правил і в кожному зі своїх творів оголює крихкість людського життя.

Вона має унікальне розуміння зв'язків між тілом і душею, живими та мертвими, й у своєму поетичному та експериментальному стилі стала новатором у сучасній прозі, йдеться у пресрелізі Нобелівського комітету.
Минулого року комітет присудив премію з літератури норвезькому авторові Юну Фоссе за "новаторські п'єси та прозу, в яких він змушує звучати те, що неможливо висловити словами". БІЛЬШЕ ТУТ.

Літературна година «І зачаровує книга» (10.10.2024)

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2024

Читаюча шкільна родина Красилівського ліцею  сьогодні  також доєдналася до Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек. На літературну годину «І зачаровує книга»  доєдналися здобувачі освіти 10- В,11 - Є,10 -Д, 10 - Г, 11 - А класів. Старшокласники і старшокласниці - це оптимістично налаштована шкільна молодь, і сьогодні вона готується до вступу в доросле життя, і, що найголовніше, у неї є реальна можливість мало не щодня в  колективі друзів та однодумців долучатися до вершин літератури, отримувати естетичну насолоду від процесу читання творів, порівнювати власну життєву позицію із вчинками і помислами літературних персонажів. Сьогодні ми говорили про функції читання: чи допомагають  знаходити відповіді на виклики сучасності; чи може читання та література вплинути на розвиток особистості і, навіть, держави. Дискутували про те, що художній твір ще ніколи і нікому не вдалося проаналізувати в усій його повноті та глибинні, бо літературний текст невичерпний. Ми всі маємо цінувати творчу ініціативу, яскраву уяву, сміливі умови, аргументовані висновки. Ми  знаємо, що читання потребує індивідуального підходу. І зусилля, витрачені на вдумливе і творче читання, не минають марно. Сприйняття художнього тексту сприяє всебічному розвитку особистості, навчає розуміти не лише мистецтво, а й різних людей: і тих, які жили до нас, і  сучасників. Сьогодні ми читали, слухали, дискутували, знайомилися з новими книгами та книгами - ювілярами 2024 року. І всі погодилися з цитатою Н. Геймана «Книга - це мрія, яку ви тримаєте в руках». На завершення зустрічі  завідувачка бібліотеки Ніна Іванівна побажала побільше книг які б могли зачарувати  учасників літературної години. Вашій увазі презентація

Години спілкування ''Моє книжкове дозвілля'' (09.10.2024)

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2024

В бібліотеці  Красилівського ліцею продовжується Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Для здобувачів освіти 6-А та 11- Б класів були проведені години спілкування ''Моє книжкове дозвілля'', під час яких ми говорили, що читання - це активна позиція в житті. Читаючи, ми вдосконалюємося, отримуємо знання і мудрі століть, збагачуємось духовно.  Читаюча людина з плином часу приємно виявляє собі, своїх здібностях значний прогрес. Здобувачі освіти погодились, що книжкове дозвілля може бути різним: це  читання, спілкування, обговорення, малювання, цікаві вікторини та інші розваги. Також відвідувачі познайомилися із книгами ювілярами 2024 року.   Всім сподобалися правила від книголюбів. Якого б рівня розвитку в області інформаційних технологій не досягло людство, читання і досі залишається основним способом отримання інформації. Читати чи ні вибір суто кожної людини. Кожен розвиває себе так як вважає за потрібне. А все-таки багатьом сьогодні сподобалась цитата Д. Адісона ''Читання для розуму - те ж саме, що вправи для тіла.''  Вашійувазі презентація

Книжкова мозаїка Нас єднає читання (08.10.2024)
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2024

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 2024, який проходить під гаслом ''Читаюча шкільна родина - стратегічне завдання бібліотеки'' До бібліотеки Красилівського ліцею завітали здобувачі освіти 10 - Є та 8- Б класів на книжкову мозаїку ''Нас єднає читання''. Під час заходу ми говорили про користь читання, а також що дає читання людині, дискутували чи корисно читати книги, розмальовували закладки  - розмальовки ''Письменник тільки починає книгу ,читач її завершує.'' Восьмикласники сьогодні також познайомились із книгами - ювілярами 2024. Насправді в наш час люди читають дуже багато - незліченні повідомлення, стрічка новин, улюблені блоги в інтернеті, але книги ніщо не замінить так вважають більшість сьогоднішніх відвідувачів. Вашій увазі презентація

Година спілкування «Розвивай свій розум – читай» 05.10.2024

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2024

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 2024, який проходить під гаслом “Читаючи шкільна родина - стратегічне завдання бібліотеки” до бібліотеки Красилівського ліцею завітали учні 5 - А класу з вчителькою Г. О. Данилюк на годину спілкування ''Розвивай свій розум читай.'' Галина Олександрівна  читала  та розповідала дітям легенди рідного краю, що надзвичайно зацікавило п'ятикласників. Ніна Іванівна провела огляд літератури з якою ознайомилися діти.

Для кожного учасника  захід набув особливого значення, адже в наш час інтенсивного розвитку інформаційних технологій та швидкого інтернету, надзвичайно важливо зберігати в дітях любов до читання. Нічого не може змінити спілкування дитини і справжньою книгою, а бібліотека для дитини у сучасному світі залишається чи не єдиним осередком дозвілля, де навчають дитину не просто читати а систематично думати та аналізувати. Сьогоднішня зустріч набула особливого значення, тому що допомогла дітям відчути радість спілкування з книгою та читанням. Вашій увазі презентація

Літературна гра ''Відкриєш книгу - відкриєш світ'' (03.10.2024)

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2024

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 2024, який проходить під гаслом ''Читаюча шкільна родина  - стратегічне завдання бібліотеки'', до бібліотеки Красилівського  ліцею завітали учні 5 - Б класу з вчителькою Г. В. Ополянчук на літературну гру ''Відкриєш книгу - відкриєш світ''. Завідувачка бібліотеки Н. І.Українець познайомила відвідувачів з літературою про усну народну творчість. П'ятикласники творчо працювали: згадували прислів'я та приказки про книгу, читання, навчання . А також зачитували прислів'я приказки, загадки, скоромовки та пояснювали їх значення . Відвідувачі черговий раз переконалися, що цікавий книжковий світ здатен не лише навчати, а й дивувати надихати, читати і обговорювати. Вашій увазі презентація

Книги-ювіляри – 2024 (02.10.2024)

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2024

Швидкоплинний час залишив нам чимало книжкових цінностей. Довголіття книги залежить від її читачів. У кожної книги свій характер, своя доля, свій шлях до читача. Це книги, які читають і перечитують. Ними захоплюються, над ними розмірковують, у них вчаться життєвій мудрості. Хороші книги ніколи не старіють, їм дана вічна молодість та оновлення у часі. Шановні читачі, запрошуємо до зустрічі з книгами-ювілярами 2024 року. Вашій увазі інформаційна добірка ювілейних книг - 2024 року. Більше ТУТ.

Під покровом Героїв України 01.10.2024)

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2024

З нагоди свята у бібліотеці Красилівського ліцею Рада лідерів учнівського самоврядування спільно з бібліотекарем Українець Н. І. та педагогом-організатором Данилюк Г. О.

провели захід  "Під покровом Героїв України"

Це свято є важливим нагадуванням про цінність миру і безпеки в нашій державі та вшановує тих, хто ризикує своїм життям заради благополуччя України.

СЛАВА НАШИМ ГЕРОЯМ!

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!

Вашій увазі презентація

Акція - емоція «Розділяємо почуття до бібліотеки зі смайликом.» (30.09.2024)

30 вересня  Всеукраїнський день бібліотек, до бібліотеки Красилівського ліцею завітали лідери учнівського самоврядування, з якими була проведена акція - емоція ''Розділяємо почуття до бібліотеки зі смайликом''. Вашій увазі презентація.

Інформаційні матеріали до Дня захисників і захисниць України–2024 (30.09.2024)

1 жовтня в Україні відзначатиметься День захисників і захисниць. Це свято запроваджено 2014 року на вшанування мужності та героїзму захисників і захисниць незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві. Більше ТУТ

Літопис пам'яті 2023

 

Дивитися, читати, відчувати: урок-рефлексія про 10 років війни росії проти України (28.09.2024)

Здається, 24 лютого досі не скінчилося. Зростає покоління, яке ані дня не прожило без повітряних тривог і можливості пересуватися вільно будь-яким куточком своєї великої та волелюбної країни. Покоління, яке постійно запитує: «А де тут укриття?» і донатить з дошкільного віку. Покоління, якому відбудовувати зруйноване і бути найсильнішою з еліт: нескореними. Так, після нашої перемоги на всіх чекає ще більше справ, а зараз пропонуємо відрефлексувати пережите українцями через призму кінокадрів та друкованих сторінок. «Освіторія.Медіа» склала добірку фільмів, книг та поезій, що народились протягом цих 10 років боротьби за нашу свободу. Обговорюйте їх з учнями, складайте за ними квізи, дивіться, читайте й слухайте всі разом під час чи після уроків.

Більше тут

28 вересня - День народження Василя Сухомлинського (27.09.2024)

Василь Олександрович Сухомлинський – великий педагог, мудрий учитель. У його палкому серці жила велика доброта та любов до всього світу. Він не лише навчав, а й прищеплював кожній дитині найкращі людські якості, виховував доброту, чуйність, людяність, патріотизм, любов до батьків, до людей і до рідної землі.

Народився Василь Олександрович 28 вересня 1918 року в с. Василівка Олександрійського повіту Херсонської губернії (тепер Кіровоградська область) у селянській родині. Він був другою дитиною в сім’ї, яка мала чотирьох дітей. 

Батько – Олександр Омелянович був помітною людиною в селі: тесля, член правління колгоспу, учитель праці, сількор, й активний учасник сільської самодіяльності. 

Бабуся і мама були обдарованими, творчими натурами, носіями народних традицій, і це значною мірою вплинуло на особистість майбутнього педагога.

Василь Сухомлинський. Біографія

Вчимо, читаємо, слухаємо і дивимося Василя Сухомлинського

Інформаційні години «Я бажаю  миру Україні» (21.09.2024)
21 вересня - у Міжнародний день миру.

Таким чином Україна підтримує рішення Генеральної Асамблеї ООН і підтверджує відданість країни ідеалам миру. Українці, як ніхто сьогодні, потребують Миру. Миру, після остаточної Перемоги над рашистським злом.

До бібліотеки Красилівського ліцею завітали здобувачі освіти 2, 4 ,11Г,  8А, 9Б, 8Б, 7Б класів з якими завідувачка бібліотеки Н.І. Українець спільно з вчителями провели інформаційні години ''Я бажаю  миру Україні ''. Мир - тема нашої сьогоднішньої розмови . Мир - це стабільність, злагода і любов. Мир - це світ, у якому не рвуться снаряди, не літають над головою ракети, ''шахеди'',  не звучать сигнали повітряної тривоги,не руйнуються будинки, не гинуть люди. Мир - це коли діти ходять до школи, а батьки на роботу. Це веселі свята, цікаві мандрівки, відпочинок з друзями, у сімейному колі, радість, пісні і сміх. Мир - це своя земля під ногами і рідний дах над головою. Також відвідувачі бібліотеки слухали інформацію про Міжнародний день миру, читали і слухали поезію присвячену миру, малювали малюнки, знайомилася з матеріалами тематичної виставки ''Ми за мир у світі''.

 Мир - це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні. Мир дуже скоро настане на нашій рідній українській землі. Метою цього заходу було привернення уваги кожного з нас до питань важливості миру і принципів гуманності, свободи, добра і поваги. Дивіться презентацію.

BBC Україна оголосила про початок 20-ї ювілейної Книги року BBC-2024 (13.09.2024)

BBC Україна оголошує про початок щорічного конкурсу Книга року BBC-2024. Одна з найвпливовіших літературних премій в Україні відбудеться цього року вдвадцяте.

Книга року ВВС проходить у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Премію вручатимуть у трьох номінаціях: Книга року BBC, Дитяча книга року BBC та Книга року ВВС-Есеїстика.

Заявки на конкурс можна подавати з 12 вересня до 23:59 9 жовтня 2024 року.

Автор-переможець у кожній номінації отримає грошову винагороду в 1000 фунтів стерлінгів у гривневому еквіваленті. Видавці книжок, які увійдуть до короткого списку, матимуть право використовувати логотип "Книга року ВВС" у наступних виданнях.

Детальніше про умови участі та правила конкурсу можна прочитати тут.

Олександр Довженко - митець світової слави
(до 130 річчя від дня народження) (09.09.2024)

Сьогодні 10 вересня ми відзначаємо 130-річчя від дня народження видатного українського кінорежисера, письменника, класика світового кіно, кінодраматурга, художника, поета, публіциста Олександра Довженка. Про дитячі спогади і красу рідної Чернігівщини, мальовничі береги Десни, любов до природи, які закладуть основу кіноробіт майбутнього кінорежисера, про створення кінофільмів «Земля», «Україна у вогні» наші юні корстувачі дізнались із мистецької години і пізнавального віртуального біографічного нарису «Олександр Довженко: «Лише сильним дано право на безсмертя», створеного нашими колегами з Наукової бібліотеки Харківського національного університету внутрішніх справ @ХНУВС. Познайомились із книгами про кіно і творчість геніального українського кінорежисера у бібліотеці ліцею.

Урок літературного читання «Види і джерела інформації» (07.09.2024)

7 вересня до бібліотеки Красилівського ліцею завітали учні 4 класу з класним керівником Ольгою Іванівною Гордою на урок літературного читання Медіавіконце ''Види і джерела інформації'' під час якого здобувачі освіти дізналися про види і джерела інформації які є, а також  ознайомитися із джерелами інформації, які є у бібліотеці. Четвертокласники також познайомилися буктрейлером на книгу Юрія Гжимайла Красилів місто над Случем. Дивіться презентацію

 Всі новини за попередні навчальні роки дивіться в цьому архіві https://docs.google.com/document/d/1HglLKzLU3RIL0QkuuDqgp-mGyES-qzmZ/edit?usp=sharing&ouid=118310276643014130524&rtpof=true&sd=true

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.